Lodě po zimě poprvé vypluly na Brněnskou přehradu. Cestující svezly zadarmo
Brno /VIDEO/ - Lodní doprava je připravená na zahájení dvaasedmdesáté plavební sezony, oznámil v sobotu dopoledne před zraky stovek lidí vedoucí lodní dopravy brněnského dopravního podniku Martin Ecler. Slavnostní zatroubení a první plavba flotily všech šesti lodí podniku po Brněnské přehradě pak definitivně odstartovala letošní plavební sezonu.
Plavby lodí po přehradě se těší oblibě u mnoha lidí. Jen za loňský rok přepravily 245 tisíc lidí. „Letos máme cíl svézt alespoň dvě stě padesát tisíc lidí. Na sezonu jsme opravdu dobře připraveni. Cena jízdného zůstává stejná, máme ale pro cestující novinku, už nemusí čekat na lístek v dlouhé frontě u okénka předprodeje, ale mohou o kousek dál zaplatit na automatu kreditní kartou," zmínil generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.
O půl jedenácté dopoledne všech šest lodí, Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart i Brno, vyrazilo na první společnou plavbu. Ta byla pro cestující zdarma. Po zbytek dne pak už lodě jezdily podle pravidelných jízdních řádů.