U jednoho z mála stolečků na tenisových kurtech stojí, kromě mnoha dalších, i starší dvojice. Dělí se spolu o jednu ochutnávkovou porci. „Proč je to tak černé? Co tam asi dali?“ ptá se žena nad miskou tmavého jídla.

Stejně jako oni do své porce nahlíží mlsouni do kotlů lemujících kurty „Tady už je jen gulášová polívka,“ směje se muž u stánku Národního divadla Brno, který je až po lokty ponořený do velké nádoby. Na rukou má mydlinky, vzorky jeho týmu si totiž lidé dávno rozebrali.

Akce je podle jejího organizátora, Gregora Marečka, mezi návštěvníky čím dál oblíbenější zvlášť proto, že se zaměřuje zrovna na guláše. „Když jsme začínali, přemýšleli jsme o tom, že park je strašně krásný a chtěli jsme ho víc otevřít veřejnosti. Guláš je všelidové téma. Máme třeba i český rekord ve hmyzím cateringu u agentury Dobrý den nebo jsme dělali megasteak, ale to už jsou věci pro konkrétní typ lidí. Hmyz někdo nevezme do pusy a někdo tvrdí, že je to superpotravina. Guláš je úplně stejně uchopitelný pro bezdomovce i pro prezidenta,“ popisuje.

Kromě milovníků guláše mezi sebou měří své síly i pivaři. Vypít půllitr piva na čas se chystá pět odvážlivců. „Takový rekord je, když hážete pivo za sebe,“ směje se moderátor Alan Novotný vtipu jednoho ze soutěžících, který tvrdí, že vypil pivo i za necelé dvě vteřiny. Tentýž muž ale nakonec skutečně vítězí.