Před tribunou, ve které se nachází i administrativní část stadionu, jsou betonové zátarasy. „Vytvářejí před touto částí tribuny desetimetrový prostor, kde nelze zaparkovat," sdělil Deníku mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Na špatný stav stadionu, kde fotbalová Zbrojovka slavila v sedmdesátých letech minulého století svůj jediný titul, upozorňují také značky se zákazem zastavení. Zábrany tam magistrát nechal nainstalovat z důvodu zajištění bezpečnosti. „V tuto chvíli neočekáváme, že by se měly z místa odstranit," ujistil v úterý Poňuchálek.

Legendární fotbalový stánek za Lužánkami čeká nový posudek. Odborníci detailně zjistí jeho stav.
Bourání fotbalového stadionu za Lužánkami? Posudek zpracuje brněnské VUT

Na podivnou situaci upozornil na konci března bývalý městský radní Marek Fišer. Deník o tom tehdy informoval. „Já nejsem odborník, ale laickým okem bych si troufl tvrdit, že to spadne na  auta, nikoliv na druhou stranu, kde má být několik desítek metrů od tribuny sportoviště pro děti," napsal Fišer na facebooku.

Narážel na fakt, že představitelé Brna avizovali, že kvůli havarijnímu stavu železobetonových konstrukcí stadionu právě stavba tréninkového centra mládeže, které uspělo v roce 2020 v participativním rozpočtu Dáme na vás, nezačne.

Bývalý fotbalista Petr Švancara, který za projektem stojí, se v mezičase dohodl s představiteli města, že bude lepší zainvestovat do dalších hřišť v tréninkovém centru v Brněnských Ivanovicích. Peníze, které byly vyčleněné na projekt, hodlá vedení města investovat do rozvoje mládežnického fotbalu.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Legendární stadion je podle stavebně-technického průzkumu, který si zadala společnost Starez-Sport, ve velmi špatném, na mnoha místech i v havarijním stavu. Vedení města si nyní nechává vypracovat nový statický posudek na fotbalový stánek. Právě ten následně rozhodne o budoucnosti stadionu. Výsledky mají být v srpnu.

Podle vyjádření statika Pavla Schmida z Vysokého učení technického v Brně, které průzkum pro Brno dělá, je konstrukce stadionu poškozená a části tribun se můžou kdykoliv zřítit. Řekl to České televizi.