Upravená zelená plocha má podle něho vyrůst u dnešního hřiště na discgolf nedaleko řeky Svratky. „Brno čeká výstavba nových administrativních a bytových budov jižně od nynějšího vlakového nádraží. Mezi Svratkou a autobusovým nádražím Zvonařka jsou volné pozemky, jejich vlastníkem je městská firma Brněnské komunikace,“ nastínil Trčala.

Myšlenku parku Jižánky podporují představitelé Brna-středu. „Minimálně do doby začátku stavby nového nádraží u řeky může plocha sloužit jako dočasný park,“ uvedl místostarosta městské části Martin Schwab. Plochu okolo discgolfového hřiště nechali zástupci radnice Brna-středu zvelebit a zpřístupnit pro sportovní vyžití Brňanů v srpnu 2017.

Podle náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka nový park vznikne, ale na druhé straně Svratky a nezávisle na nápadu podnikatele Trčaly. „Vyroste jako kompenzační opatření při budování protipovodňové ochrany u Svratky,“ informoval Hladík. Ochrana se bude týkat úseku mezi mosty Uhelná a Sokolova.

Představitelé města kvůli vzniku parku vykoupí pozemky okolo bývalé železniční polikliniky od Správy železnic. V nejbližší době budou vybírat projektanta na budování protipovodňové ochrany, jejíž součástí bude i nový park. Potřebná povolení plánují mít v roce 2022, stavba by měla začít o rok později.

Projekt týkající se parku Jižánky navrhl Trčala v roce 2018 do městského participativního rozpočtu. Přesahoval ale maximální náklady tři miliony korun, proto nebyl vpuštěn do dalšího kola.