Přesnou podobu zatím ale projektanti neznají. „Máme představu, ale myslím, že kompletní dokumentace ještě není. Jelikož ale lidé z Veřejné zeleně úpravy zvažují už delší dobu a nějaké studie vypracovali, může být investiční zájem hotový velmi rychle,“ uvedl náměstek primátora Martin Ander.

To potvrzuje i Marie Slavíková z Veřejné zeleně. „Na hřiště se dodělává projekt, ale není finální. Plochy jsou totiž spíše menší, takže nevíme, jaké konkrétní prvky se do prostoru vlezou. Chceme vybudovat hřiště, které bude součástí parku a návštěvníci jej plně využijí. Projekt doprovodí také úprava okolí, dojde na vysazení nových živých plotů a ořezávání stromů. Prostor musí působit celistvě,“ přiblížila Slavíková s tím, že s úpravami se začne až v příštím roce.

Kromě asfaltových ploch by mělo dojít také na asfaltové cesty. Aspoň některé. „Změní se asi dvě stezky v parku. Jde o trasy od třídy Kapitána Jaroše směrem k Lidické ulici. Upravíme je tak, aby odpovídaly historickému vzhledu města. Jejich současný povrch je hrozný, některé asfaltové cesty ale v parku zůstanou i nadále,“ sdělil Ander.

Lidé oslovení Brněnským deníkem Rovnost úpravy vítají. „Nejsem proti tomu, nové cesty parku prospějí. U hřiště záleží, jak bude vypadat, ale nebojím se změny. Město zde zasahuje dobře, pamatuji si Lužánky v horším stavu,“ řekl Brňan Albert Rukšík.

JAROSLAV GALBA