Nový král studuje angličtinu a zeměpis, královna se pak věnuje žurnalistice a mediálním studím. „Studenti a pořadatelé majálesu mě zvolili z celkem šesti kandidátů a Andreu ze sedmi kandidátek. Ve finále rozhodoval i všeobecný přehled a obhajoba projektu, jak dobře nám šla argumentace,“ říká Švacho.

Pocty se oba dočkali už před dvěma lety, letos padlo potvrzení, že jejich volba platí i nadále. „Můžu posunout své limity a podílet se na stmelování studentů z různých fakult. Také se těším na spolupráci s dalšími univerzitami a poznávání nových lidí. Soutěžíme s královskými páry z brněnské techniky, Mendelovy a Veterinární univerzity a nově i s Univerzitou obrany,“ vyjmenovala Harmuthová.

Burza šermířů v brněnském Semilasse
Vůně medoviny a řinčení oceli: do Semilassa se vrátil středověk, podívejte se

Oba studenti třetích ročníků si přejí Brněnský Majáles ovládnout a zvítězit v konkurenci dalších čtyř královských párů z ostatních univerzit. „Pro vítězství jsme ochotni udělat cokoliv a konečně ovládnout majáles. Studentům naší univerzity se to ještě nikdy nepodařilo. Do boje vstupujeme s originálním vystoupením Muni Mafie. Hodně se věnujeme kampani a natáčení videí,“ svěřuje se královna.

Stavba májky i odpadkobraní

Hlavní akci, která se koná 7. května na brněnském výstavišti, předchází nabitý program. „Dříve musel královský pár vést debatu a prezentovat zástupcům brněnského magistrátu nějaký projekt, který je užitečný pro studenty i město. To letos není, ale 12. dubna se uskuteční stavba májky na náměstí Svobody a o den později je souboj studentských kapel. Ta, která vyhraje, si zahraje i na majálesu. Organizujeme navíc Beer Pong a odpadkobraní, kdy uklidíme nějakou část Brna,“ vysvětluje Švacho.

Oba se shodují, že si Brno zamilovali. Oceňují především nespočet možností, jak v něm trávit čas. „Na procházku nebo na rande bych doporučil Kamenný vrch, poté brněnskou hvězdárnu, kde je krásně ve dne i večer. A taky Wilsonův les a Bílou horu, která je skvělá na fotky,“ líčí Švacho, jenž se mimo jiné věnuje vaření. Nejraději má asijskou kuchyni. Plánuje se dokonce přihlásit do televizního pořadu Prostřeno a poté do náročného MasterChefa.

Brněnský Björnsonův sad hostil o víkendu food festival Vařím pro dobrou věc. Při příležitosti Světového dne porozumění autismu připravili nejlepší amatérští kuchaři Česka své oblíbené pokrmy.
Hvězdy soutěže MasterChef vařily v Brně speciality, podívejte se

Jeho majálesová partnerka zase ráda chodí do posilovny, plave a věnuje se focení. Královský pár nyní prodává vstupenky na akci za 580 korun. „Od nás je lidé získají za nejlepší cenu a navíc část výtěžku jde na rozvoj studentské zóny na majálesu. Přejeme si, aby na akci přišlo co nejvíce lidí a aby se konečně uskutečnila,“ uvádí studentka.