Prodejna zeleniny tam už několik let nefungovala. „Bývalý majitel nám ji tedy nabídl za částku pět set tisíc korun a my ji přijali. Následně jsme stánek nabídli k pronájmu a přihlásil se mladý pán původem z Makedonie. Uzavřeli jsme smlouvu na dva roky a za pronájem nám platí patnáct tisíc korun měsíčně,“ uvedl starosta Židenic Petr Kunc.

Parádní zážitek na Comic-Con Junior! Brněnské výstaviště rozzářily fantasy hvězdy. Fotil se Predátor, Batman, Čtyřlístek a přijel i Superman.
Predátor, Superman i Čtyřlístek: podívejte se na Comic-Con Junior v Brně

Rychlé občerstvení nabídne oblíbené pokrmy, jako je kebab, pizza nebo sýr halloumi, ale k dispozici bude také makedonské jídlo. „Budeme dělat oblíbená jídla, ale do budoucna máme v plánu i naše vlastní makedonské pokrmy, například sendviče. Chybět nebude ani pití, bubble tea nebo točená zmrzlina,“ vyjádřil se majitel nového rychlého občerstvení Adem Selimi.

Lidé vznikající prodejnu hodnotí jako zajímavou a její otevření vítají. „Rychlé občerstvení včetně makedonské kuchyně v Židenicích zní opravdu lákavě a zajímavě. Kuchyně podobných stylů jako například gruzínská mě velmi nadchla. Proto se těším, až nový stánek navštívím,“ uvedl například David Kučera.

Monopost stáje AlphaTauri je do 24. října k vidění na čerpací stanici Orlen Devět křížů u dálnice D1.
VIDEO: Na benzince nedaleko Brna stojí vůz Formule 1. Víme, kde ho najdete

S odkupem další stánků už představitelé městské části nepočítají. „Ostatní stánky, se kterými se dalo pracovat, své využití už našly. Jiné jsme odstranili. Tento jsme odkoupili z důvodu přípojek a plánované obnovy přilehlého parku Oskar,“ shrnul Kunc.

Provozovatelé stánku v Kuldově ulici odhadují jeho otevření zhruba na začátek listopadu. Prozatím pracují na úpravách interiéru a vybavení, včetně okolního příslušenství.

Mohlo by vás zajímat: Tradiční hody ovládly Židenice

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov