Důvodem uzavírky byla výměna technických sítí a kolejí v ulici. „Pro kolemjdoucího účel rekonstrukce splnila, šaliny budou tišší a jízda po silnici nebude tak drncat, ale to je všechno,“ poznamenal Nešpor.

Michalu Šindelářovi ze spolku Brno na kole zase vadí horší podmínky pro cyklisty. „Pro lidi jezdící na kole se neudělalo vůbec nic. Cyklopiktogramy, které tam vyznačili, jsou z pohledu atraktivity cyklodopravy bezcenné. Představte si, že tam pustíte dítě na kole,“ uvedl.

Pavlovské vrchy, Pálava
Za mamuty po jižní Moravě lidé vyrazí ještě letos. Po Archeostezce

Vedoucí odboru dopravy magistrátu Martin Račanský v pátek řekl, že by na základě stížností rádi vyšli obyvatelům vstříc a zřídili v ulici přechod pro chodce. Zástupci Brněnských komunikací nyní vypracovávají návrh, pak vše ještě musí odsouhlasit policisté. „Nemůžu předjímat, jak to dopadne. V každém případě tam minimálně vyznačíme nebo zdůrazníme místa pro přecházení,“ podotkl Račanský.

Jednání o úpravách potvrdil také náměstek primátorky pro investice a dopravu Robert Kerndl. „Snažíme se najít optimální řešení, tak aby tam přechod mohl být, a řešíme i zastávky,“ sdělil.