Šedá si myslí, že k sobě Česko a Slovensko po letech společného soužití měly a stále mají blízko. „Rozhodla jsem se proto letos jako součást Bezuličního buskingu postavit videopůjčovnu, jeden z hlavních symbolů devadesátých let,“ uvedla Šedá. Mezi regály s filmy si návštěvníci poslechnou hudbu českých a slovenských interpretů.

Hudebníci vystoupí třeba v koupelně v České ulici, obývacím pokoji na náměstí Svobody nebo v kuchyni u knihovny Jiřího Mahena. „Kuchyň mi připomíná mládí, protože jsme měli něco podobného doma. Třeba ty hodiny nebo sekretář,“ sdělila Deníku kolemjdoucí Marie Mrázová.

Buskerské pokoje Kateřiny Šedé jsou součástí festivalu Maraton hudby Brno 2023. | Video: Deník/Klára Hrbáčková

Právě netradiční místa, kde muzikanti hrají, by mohla podle ní nalákat lidi, kteří Maraton Hudby neznají. „Zastaví se, podívají a řeknou si, že by festival mohli navštívit,“ podotkla Mrázová.

Maraton hudby Brno 2023 začal ve čtvrtek 10. srpna a pokračovat bude až do neděle. Posluchači se mohou těšit třeba na vystoupení písničkáře Pavla Helana, kubánského jazzového klavíristy Omara Sosy nebo dvojice estonských hudebníků, kteří budou hrát na starodávnou lyru.

KLÁRA HRBÁČKOVÁ