Otakar Hobza, který schody s přítelkyní přemaloval, chtěl podle svých slov udělat radost dětem. „Často jsem chodil s dětmi na procházku kolem rybníků, ony vždycky vyběhly nahoru na jedno z těch schodišť a měly hroznou radost. Schody jsou ale nebezpečné, strmé, pokryté vrstvou bláta a listí. Stačilo by, aby dítě nahoře uklouzlo a zlámalo by si vaz,“ popsal Hobza.

Proto se rozhodl jedno ze schodišť očistit a namalovat. Od té doby ho pravidelně udržuje. Protože není vlastníkem pozemku, přemýšlel Hobza původně o tom, že by stavbu upravil v noci.

„To by ale nešlo už proto, že bychom neviděli na barvy. Měli jsme strach, že budeme mít problémy se strážníky, ale zrovna šli kolem a líbilo se jim to,“ sdělil autor.

V Brně začala unikátní výstava Space Mission s více než dvěma stovkami originálních exponátů.
VIDEO: Space Mission v Brně. Vesmírná výstava láká na originály z NASA

Akce podle něj upoutala pozornost lidí, kteří procházeli okolo. „Líbí se mi, že o tom lidé diskutují, chtěl jsem vidět tu kontroverzi. Nadávali nám hlavně muži kolem padesátky, kteří projížděli údolím na kole. Na Facebooku se lidé otírají o LGBTQ+ komunitu, přitom to s ní nemá nic společného,“ vylíčil Hobza, který už dříve právě v diskuzi na internetu uvedl, že neměl v úmyslu hnutí propagovat, ačkoliv ho respektuje.

Schodiště se nachází nad potokem Říčka nedaleko autobusové zastávky Mariánské údolí. „V době, kdy to fungovalo, byli jen muži a ženy. Tady řádila zase LGBT komunita, ne,“ okomentoval fotografii jeden z uživatelů Facebooku.

Na úpravy plánuje Hobza navázat v létě. „Schodiště pokračuje dál dolů k potoku, tam bych to chtěl očistit, zase nabarvit a v potoce vytvořit místo, kde si budou lidé moct sednout a tribunu si prohlížet. Do Mariánského údolí chodí spousta lidí, ale nikdo neřeší, jak obrovský má místo potenciál,“ myslí si muž.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Komplikace demolice mostu v Merhautově v Brně: praskl nosník, delší výluka vlaků

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková