„Výsledek hlasování je pro mě poctou, ale také závazkem, protože jsem si dobře vědom toho, že nás čekají další velké úkoly a výzvy. Hlasování také vnímám jako vyjádření vůle senátorů, aby univerzita pokračovala ve svém rozvoji a aby byla dále posilována její pozice a renomé v České republice i za našimi hranicemi. Rád bych poděkoval za podporu nejen všem senátorkám a senátorům, ale také své rodině, zejména pak manželce. A též svým spolupracovníkům, protože sám člověk dokáže jen málo,“ uvedl krátce po oznámení výsledků tajného hlasování Bareš, který získal od senátorů ještě silnější mandát než před čtyřmi lety, kdy obdržel šestatřicet hlasů.

Velké družice a malý nanosatelit. Když Fermi a GRBAlpha detekovali záblesk, observatoř Neila Gehrelse Swifta byla na druhé straně Země a o hodinu později výbuch lokalizovala díky jeho dosvitu
Nejmohutnější exploze od počátků civilizace. K pozorování přispěli vědci z Brna

Martin Bareš je profesorem neurologie a absolventem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, kde působil mezi lety 2018–2019 také v roli děkana. „Ve svém druhém rektorském období se chce zaměřit především na naplňování role Masarykovy univerzity jako klíčové vzdělávací a výzkumné instituce České republiky,“ sdělil mluvčí univerzity Radim Sajbot.

Vysokoškolské koleje v Brně v Kolejní ulici. Ilustrační snímek.
Výhra studentů a odměna za zimu? Masarykova univerzita v Brně koleje nezdraží

Bareš se hodlá dále zasadit o to, aby Masarykova univerzita byla institucí, která nabízí špičkové vzdělání a uskutečňuje excelentní vědu a výzkum. „A je rovněž důležité, aby nadále plnila svou roli jako společensky odpovědné instituce, která krom jiného pomáhá bránit hodnoty jako jsou demokracie, svoboda a humanita, na kterých byla naše univerzita před sto čtyřmi lety založena,“ uzavřel Martin Bareš.