Neučil už několik měsíců. „Zmíněný pracovník nepřišel do kontaktu se studujícími od února, kdy univerzita obdržela podnět, na jehož základě začala celou věc prošetřovat. Pracovní poměr byl ukončený dohodou,“ informoval mluvčí univerzity Radim Sajbot.

Jak uvedla děkanka fakulty Simona Koryčánková, jde o pedagoga, ke kterému se medializované případy primárně nevztahovaly. Na jeho chování však přišel podnět velmi brzy po zveřejnění ostatních případů. „Pedagog od nahlášení do vyřešení situace nevyučoval a nebyl se studujícími v kontaktu. Ráda bych poděkovala za důvěru všem, kteří se nám ozvali. Každý podnět bereme vážně a všem, kterých se nevhodné chování nějakým způsobem dotklo, bych se chtěla ještě jednou omluvit,“ uvedla děkanka Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Simona Koryčánková.

Mnoho studentů má špatné zkušenosti s nevhodným chováním pedagogů. Ilustrační foto
Musíte to vydržet, slýchávaly obtěžované studentky. Teď se věci daly do pohybu

Od obdržení podnětu na nevhodné chování třetího pedagoga až do jeho vyřešení uplynuly zhruba tři měsíce. „Tento problém byl závažný a jeho řešení si vyžádalo určitý čas. Doufám, že se do budoucna podaří nastavit všechna pravidla tak, aby univerzita i fakulta dokázaly tyto problémy řešit rychle a efektivně,“ dodal advokát Pavel Uhl, který Masarykovu univerzitu v jednáních zastupoval. V minulosti byl pověřený také externí kontrolou celého původního podnětu z května loňského roku.

Tehdy šestice studentek sepsala stížnost. Případ se dal do pohybu letos na jaře. O celé kauze Deník Rovnost podrobně informoval.