Do osmnácti měsíců po opuštění poslucháren mohou absolventi na novém portálu hledat práci. „Není to ale jen inzertní portál, absolventům i firmám ukazuje nejen vhodné adepty, ale i ty, kteří mají potenciál," vysvětlil za kariérní centrum univerzity Radoslav Pittner.

To ocenila i Fráňová. „Ačkoliv nejsem pro nabídku ideální uchazeč, vidím na čem musím zapracovat, abych se jím stala," řekla.

Nezaměstnanost mezi absolventy brněnské univerzity je přitom jen několik málo procent. Například pražská společnost KPMG ČR přijímá hned pětinu nových zaměstnanců právě z absolventů Masarykovy univerzity. „Nový portál nám zlepší komunikaci s nimi," sdělila za společnost Hana Velíšková.

Už nyní je na portál podle Pittnera napojených pětašedesát partnerských společností z různých odvětví. Potencionální zaměstnavatelé ale nevidí osobní údaje absolventů, pouze v případě, že na jejich projevený zájem student odpoví kladně. „Výhodou je také to, že díky datům z informačního systému univerzity jim pomůžeme sestavit rychle a přehledně jejich životopis, který rovnou odešlou," doplnil Pittner.