V rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že jako potenciálně nebezpečný byl označený nejspíš kvůli několika školním pracím, na které se jej vyptávali policisté. V minulosti napsal podle serveru například hororovou povídku nebo dvě seminární práce, které se dotýkaly tématu sériových vrahů.

„Nijak neporušuji etiku, zákony a neprojevuji násilné nebo jiné extremistické názory. Obsah mých prací – kterých je na toto téma minimum – je společenskou osvětou,“ prohlásil pro zpravodajský web student Jaroslav Sedlák.

Postup univerzity souvisí s opatřeními po střelbě v Praze. „Tato záležitost by měla být předmětem prošetřování, proto k ní ani nelze sdělit nic bližšího. V obecné rovině se dá říci, že jedno z ponaučení z pražských prosincových tragických událostí pro celou naši společnost je, abychom byli k sobě jako lidé vnímavější a všímavější. A pokud zjistíme něco nestandardního, co nám způsobuje obavy, třeba i o naši bezpečnost, tak abychom se o těchto skutečnostech nebáli informovat,“ vysvětloval pro Seznam Zprávy mluvčí Masarykovy univerzity Radim Sajbot s tím, že se celá věc bude řešit podrobněji.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V bílovickém podchodu sprejuje květiny i víly. Pro děti dal něco navíc

Zdroj: Deník/Jan Charvát