Jihomoravští policisté ji proto obvinili z dalšího případu týrání. Hrozí jí za to až dvanáctiletý trest.

Spolu s ní se na týrání chlapců podílela i její sestra Kateřina. Té dosud hrozily za týrání svěřené osoby a omezování osobní svobody tři roky vězení. Nové obvinění jí přitížilo. Za mřížemi teď může prožít až osm let.

„Klára Mauerová (na snímku) se trestného činu týrání svěřené osoby měla dopustit v létě roku 2006, a to nepřiměřeným fyzickým a psychickým týráním obou svých nezletilých synů. Kateřina Mauerová měla stejný čin spáchat formou pomoci,“ uvedl mluvčí brněnského státního zastupitelství Hynek Olma.

Obě ženy jsou ve vazbě ve věznici v Brně­Bohunicích. Jak chlapce týraly, Olma neupřesnil. „Na případ se dál vztahuje informační embargo,“ upozornil mluvčí státního zastupitelství.

Podle zdroje, který je podrobně informován o výsledcích vyšetřování, pomohly kriminalistům poslední výslechy chlapců.

„Oba u výslechů mluvili konkrétně a mohu říct jen to, že záběry týraného Ondry v televizi jsou proti tomu téměř legrace,“ řekl muž, který si nepřeje zveřejnit své jméno. Policie totiž už několik týdnů o podrobnostech případu z Kuřimi mlčí.

Ondřej i Jakub jsou od začátku kauzy v brněnském zařízení Klokánek. Nikdo z příbuzných, ani otec, k nim nesmí, aby rodina děti neovlivňovala. Návštěvy zakázal městský soud v Brně a potvrdil to i krajský.