Investor momentálně vypořádává desítky námitek, které vzešly od sousedních objektů při loňském projednávání. „Řízení máme přerušené do konce června. Snažíme se po tomto datu vstoupit do procesu změny územního rozhodnutí. Máme hotovou dokonce i většinu dokumentace pro stavební povolení. Při získání územního rozhodnutí do konce letošního roku bychom o něj mohli žádat ve druhém kvartálu příštího roku,“ uvedl za investora David Kučera.

Doplnil, že se stavbou plánuje developer při úspěšném postupu začít do patnácti měsíců. Podle původních představ měl přitom komplex budov vznikat už v roce 2017.

Kanceláře, obchody a byty v pěti budovách vyplní prostor po bývalé oděvní firmě Kras-Haka. Kvůli blízkosti k Mendlovu náměstí nese projekt název Mendel Plaza.
Stovky bytů a stání? Brněnská Mendel Plaza je u ledu

Pětice budov nabídne podle plánů architektonické kanceláře Kuba & Pilař architekti téměř pět set nových bytů a devět set parkovacích míst. Součástí areálu budou obchody, kanceláře i zcela nový bulvár sloužící částečně jako pěší zóna. „Pokračujeme v původním záměru, nejsou v něm žádné změny,“ potvrdil za kancelář Tomáš Pilař.

Komplex s pěticí víceúčelových budov vyroste mezi ulicemi Veletržní, Rybářská, Bělidla a Křížová. Záměr počítá s takzvaným Průrazem Václavská, který propojí Křížovou a Veletržní. Bulvárem se lidé dostanou z jednoho konce areálu na druhý.

Důležitou nezbytností pro vznik komplexu budov je rekonstrukce bezprostředně sousedící Rybářské ulice. Investiční záměr na její opravu schválili brněnští radní už předloni, letos v únoru odsouhlasili i záměr na rekonstrukci křižovatky Rybářské a Poříčí.

Brněnské shakespearovské dny na hradě Špilberk. Ilustrační foto.
Zkrácené, ale přece budou. Shakespearovské slavnosti začnou Zimní pohádkou

Na výstavbě komplexu budov měla původně spolupracovat se společností Mendel Plaza investorská firma PSJ. Na podzim 2018 se ale ocitla v insolvenci a z projektu musela vycouvat. Investorem je tak nyní firma nesoucí jméno po projektu, tedy Mendel Plaza.