Kvůli výlukám v Chorvatsku jezdí letos vlaky na této trase pouze třikrát v týdnu v každém směru. Změna jízdního řádu ale podle zástupců dopravce přispěla k dodržování časů příjezdu a odjezdu. „Můžeme cestující ubezpečit, že se nám letos daří jezdit včas, průměrná doba zpoždění na dojezdu do cílové destinace činí 10 minut,” zmínila Ptáčková.

Po první třetině sezony jsou noční vlaky do Chorvatska z poloviny své kapacity vyprodané. Přibližně polovina cestujících využívá návazné autobusové spoje v Ogulinu a Rijece, které je rozváží do populárních chorvatských destinací od Istrie po Makarskou. „K nejoblíbenějším destinacím, kam klienti návaznými autobusy cestují, patří Rabac, Crikvenica, Split, Poreč a Pakoštane," vyjmenovala mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová.

Vlak dopravce RegioJet mířící do Chorvatska. Ilustrační foto
K moři vlakem? Dopravci letos připravili na léto speciální nabídky. Podívejte se

Za cestování vlakem do Chorvatska cestující zaplatí od 690 korun za jednosměrnou jízdenku ve voze se sedačkami, za jízdenku ve spacím voze pak od 890 korun.

Dříve do Chorvatska vypravovaly vlak i České dráhy, ale už s jeho provozem skončily. „Využít lze spoje, které chystají ve společné kooperaci slovenské železnice ZSSK a rakouské ÖBB. Nastoupit do těchto vlaků mohou cestující například v Bratislavě nebo ve Vídni. Do těchto stanic lze cestovat vlaky provozovanými v kooperaci Českých drah a slovenské železnice nebo Českých drah a rakouské ÖBB přímo z Brna do Vídně," zmínil nedávno mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Deník Rovnost sledoval práci vlakvedoucího ve vlaku mezi RegioJetu mezi Brnem a Břeclaví.
Den s vlakvedoucí na trase do Břeclavi: řešíme problémy s jízdenkou i opilce

Novinkou letošní prázdninové sezony jsou autobusové spoje na lince mezi Prahou, Brnem a chorvatským Splitem. O letních prázdninách jezdí každý den. „Spoje jsou už nyní ze dvou třetin prodané a jejich průměrná obsazenost je přes šestaosmdesát procent,” vyčíslila ředitelka autobusové dopravy RegioJet Dita Tomešová. Cena jednosměrné jízdenky z Prahy do Splitu začíná na 999 korunách.

Autobusy mezi Prahou, Brnem a Splitem provozuje také Flixbus. Jízdenka stojí od 1 249 korun.