Nájemníci se teď ptají, co bude dál. „S novým majitelem se bojím zvyšování nájmu nebo třeba šikany,“ uvedl jeden z nich. Jméno si uveřejnit nepřál, redakci je ale známé.

Tramvaj Plotní
• Projekt spočívá v přeložení tramvaje z Dornychu do sousední Plotní ulice.
• Dornych pak bude mít čtyři pruhy pro auta.
• Poslední dům bránící přeložce získalo město po mnoha letech jednání.
• Projekt má rozpočet přes miliardu korun.

Přístup k nájemníkům kritizuje například Jiří Kyjovský ze spolku Saze, který se zabývá životem v Židenicích, kde dům stojí. Tvrdí, že městská část o jednáních rok věděla a lidi neinformovala.

Brněnský radní pro správu majetku Marek Janíček se brání, že město nic netajilo. „Nemohli jsme nájemníky informovat dřív, než bylo vše domluvené. Nový majitel domu je ubezpečil, že nechce ukončit žádnou ze smluv a skokově nájem zvyšovat,“ uvedl.

Janíček také zdůraznil, že lidé, kteří nebudou chtít v domě dál bydlet, dostanou náhradní městské bydlení. „Nájemníci mohou vznést požadavek na majetkový odbor města Brna. Zatím to udělali čtyři. Dva byty už máme, do konce ledna bychom chtěli najít bydlení i pro zbývající dva žadatele,“ shrnul.

Smlouvu se stavební firmou na přeložku tramvajové trati do Plotní ulice radní podepsali v pondělí. Stavět se začne příští rok v březnu.