„Chystáme se na kompletní regeneraci lesa. Jedná se o opravdu velký projekt asi za padesát milionu korun. Proto počítáme, že bude celý proces trvat tři roky,“ uvedl námětek brněnského primátora Martin Ander.

V lese totiž nestačí jen kosmetické úpravy, ale zakročí i dělníci s motorovými pilami nebo bagry. „Musíme vykácet náletové dřeviny, kompletně upravit všechnu zeleň, ale na to půjde jen menší část peněz,“ poznamenal Ander.

Nejvíc bude totiž stát takzvaný mobiliář, což je veškeré vybavení parku. „Musíme vybudovat opěrné zídky, protože les je v prudkém svahu, tak aby zde bylo bezpečně. Dále vybudujeme nové lavičky, zábradlí nebo chodníčky. Spoustu peněz bude stát také oprava dětského hřiště, které je ve velmi špatném stavu,“ vypočetl Ander.

Druhým problémem Wilsonova lesa, který dlouho místní trápil, jsou pozůstatky sjezdovky. Již před časem vedení Brna rozhodlo o tom, že dělníci stožáry po lyžařském vleku vytahají a z plochy vznikne louka pro maminky s dětmi a další výletníky. „Toto je investice jen asi tří milionů korun. Jde totiž jen o například úpravu trávníku nebo propojení cestiček. Vznikne zde navíc nový vyhlídkový altán,“ doplnil Ander.

Radní města Brna včera vybrali projektanta, který nejpozději do šesti týdnů vypracuje projekt a do konce příštího roku celou akci zrealizuje.