Lidé se o činnosti kanceláře dozví víc i na podzim. „Druhého října zahájíme velkou výstavu v brněnském Urban centru, o činnosti kanceláře a o Brně. Na ní představíme třeba výsledky architektonické soutěže na obytnou čtvrť v Kamence,“ pozvala mluvčí kanceláře Lenka Němcová.

Jedním z největších projektů, kterému se architekti z kanceláře nyní věnují, a o kterém mluvili s návštěvníky dne otevřených dveří, je územní plán Brna. "Minulý týden brněnští zastupitelé schválili takzvané vize prostorového rozvoje města. Šlo o slovní popis, jakým směrem by se město v budoucnosti mělo rozvíjet, třeba jestli má být spíše husté, nebo jestli se má rozšiřovat do krajiny. Vize se promítne do takzvaného strukturálního výkresu, který nyní začínáme připravovat," vysvětlila Němcová.

Na podzimní výstavě lidem architekti z kanceláře představí také hotové části vznikajícího manuálu veřejných prostranství. "Manuál bude určený zejména pro projektanty a lidi na radnicích. Má jim pomoct, aby se vyznali v tom, jak se o veřejné prostranství starat, jak ho vylepšovat. Díky manuálu by jim mělo být jasné, kdy je vhodné uspořádat architektonickou soutěž nebo naopak, kdy je dobré postarat se o změny veřejného prostranství sami," uvedl architekt David Zajíček.