Chodci dočasně přijdou o jeden ze stávajících dvou přechodů přes Koliště v křižovatce. Konkrétně ten, který je pod bývalou Zemanovou kavárnou blíž k Malinovskému náměstí. „Při vjíždění na Koliště zde totiž auta z Bratislavské při dávání přednosti chodcům blokovala provoz v křižovatce. Značení upravíme o víkendu, pokud to počasí dovolí, proto, aby se práce při přeznačování co nejméně dotkly řidičů,“ uvedl náměstek primátora pro investice a dopravu Richard Mrázek.

Krok brněnského magistrátu vítá spolek Brno autem, který bojuje za práva řidičů ve městě. „Rozhodnutí teoreticky pomoct může. Uvidíme, až to vyzkoušíme, což bude pochopitelně ještě trvat. Nicméně oceňuji, že má magistrát snahu situaci řešit. Možná by však bylo užitečnější, kdyby zástupci magistrátu více zatlačili na termín dokončení celé stavby, ale alespoň něco se bude dít,“ zhodnotil předseda spolku Jan Mandát.

Po změně zůstanou na křižovatce Koliště a Bratislavské ze čtyř přechodů pro chodce tři. Po jednom přes Koliště, Bratislavskou a Jezuitskou ulici.