Podle lékařů je za nárůstem případů koronavirová pandemie. Nejhůře jsou na tom lidé, kteří trpěli migrénou už dříve a kvůli změnám v životním stylu se jim zhoršila. „Setkáváme se ale i s tenzní bolestí hlavy u lidí, kteří na ni dříve netrpěli,” uvedla neuroložka Ingrid Niedermayerová.

Konkrétních spouštěčů může být více. „Lidé tráví více času na home office, kde nemají dobré prostředí k práci. Špatně sedí, méně se hýbou a delší dobu sledují obrazovky, což všechno může mít vliv na bolesti hlavy,” doplnila Niedermayerová.

Lidé s migrénou jsou často citlivější na světlo, než je běžné. „Při záchvatech jsem si kolikrát musel dát hlavu pod polštář a čekat půl hodiny, než se bolest zmírní. Člověk má pocit, že to nikdy neskončí,” popsal pan Miroslav.

Komín ve Frýdku-Místku šel k zemi, postaralo se o to šest střelmistrů z jihomoravského hasičského záchranného sboru.
Odpal 37metrového komína střelmistry z Brna: podívejte, jak se sesunul k zemi

Tenzní bolest hlavy lidé poznají jako tupý tlak na obou stranách hlavy. Oproti migréně bývá lehčí. Migréna naopak postihuje pouze jednu polovinu hlavy, může jí doprovázet nevolnost a citlivost na světlo a zvuk. Bolest hlavy být i jeden z příznaků nemoci covid-19.

Pan Miroslav zkoušel různé léky i léčitele z celé republiky. Na jeho potíže ale nic nezabíralo, obával se, že přijde i o firmu a živobytí. „Nakonec pro mě bylo vysvobození, když jsem přešel do specializovaného centra v Brně. Díky preventivní léčbě jsou bolesti snesitelnější a potkají mě přibližně dvakrát do měsíce. Má trpělivost se vyplatila“ dodal pan Miroslav.

V případě potíží se lidé mohou obrátit na lékaře nově i online.

ŠTĚPÁN BUBÍK