Třiadvacetiletá modelka Krausovým glosám zdatně nahrávala a další host televizní show ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg Fajksové dokonce nabízel společné usínání na červené pohovce. „Návštěva pana Krause byla neskutečně zajímavá. Dala mi spoustu zkušeností do života. Už jen si s ním povídat je podnětné," vypráví dlouhonohá blondýnka.

Fajksová se od triumfu v prestižní soutěži na Filipínách nezastavila. Třiadvacetiletá Brňanka kolotoč povinností Miss Earth bere s úsměvem. „I tak doufám, že mě v nejbližších dnech nic nečeká. Těším se na rodinu a na Vánoce. Počkám si až na telefon od organizátorů soutěže, kdy a kam mám přijet," vypráví.

Fajksová na Filipínách sázela stromky manga, četla pohádky tamním dětem a před fotoreportéry vyzkoušela desítky šatů. „Měla jsme patery večerní a všechny jsem dosyta unosila. K tomu nepočítaně koktejlek. Snad pětadvacet," vypočítává.

Před týdnem se vrátila do České republiky. I na první návštěvě Ivančic Fajksovou jako nejkrásnější ženu světa v úterý na každém kroku provázely houfy novinářů, kameramanů i fotografů. „Můj program je hodně hektický, ale spát a jíst stíhám," směje se bývalá volejbalistka Králova Pole, které je teď tvář ekologických projektů souvisejících se soutěží.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejkrásnější ženou světa se stala Brňanka Tereza Fajksová
Miss z Ivančic sází stromy. V pralese