Brňané do sběrných středisek od června přinesli téměř osm set kusů nábytku. „Ten pomohl čtyřiapadesáti potřebným rodinám k zařízení bytů. Město ušetřilo přes šestnáct tun odpadu,“ uvedl náměstek primátora Martin Ander.

Lidé mohou nábytek donést na čtyři sběrná místa. „Najdou je v ulicích Hapalova, Veveří, Dusíkova a Jana Svobody. Z hygienických důvodů nemůžeme přijmout pouze čalouněný nábytek,“ sdělil mluvčí Saka Martin Drozd.

Kam odvézt při stěhování sestavu skříní řešila před měsícem například Michaela Janebová. „Známí neměli zájem, tak jsme je odvezli do sběrného dvora. Nevěděla jsem, že si je odsud může někdo vzít a potěšilo mě to,“ svěřila se Brňanka.

Zabruslit si pod otevřeným nebem v centru města? V Brně od listopadu bez problému. Zástupci městské části Brno – střed si letos pro lidi připravili ledovou novinku, venkovní kluziště přímo pod sochou Jošta.
Sklouznou se pod nohama "žirafy". V centru se má bruslit i ve třinácti stupních

Úspěch má i prodej použitých věcí, jako jsou sklenice, knihy nebo dekorace. Za ně získalo Sako už čtvrt milionu korun. Peníze putují na účet Veřejné zeleně, která za ně sází stromy i květinové záhony.