Naposledy se rozloučit s legendou můžou Brňané od čtvrtečního rána. Své vzkazy připojí ke kondolenční listině od osmi hodin v sídle Českého rozhlasu Brno v Beethovenově ulici.

V brněnském rozhlase totiž několikanásobný zlatý slavík nahrál několik vystoupení. „Karel Gott si za svou dlouhou kariéru vytvořil vztah k řadě míst nejen v naší republice, ale i ve světě, a Brno samozřejmě není výjimkou. Umožnit lidem se pár slovy s Mistrem rozloučit a zavzpomínat na něj, je to nejmenší, co pro něj a jeho památku můžeme udělat,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Podle ředitelky brněnského rozhlasu Hany Ondryášové měl zpěvák velmi rád moravské lidové písně. „Desku Lidovky mého srdce nahrál s Cimbálovou muzikou Ladislava Pavluše. Jeho nezaměnitelný hlas a projev v jeho nahrávkách zůstane. Velmi si cením toho, že některé hity vznikly kdysi právě v brněnském rozhlase,“ řekla.

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na e-mailovou adresu webeditori.jm@denik.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.