Před vystupováním s vlastní kapelou Miloš Fiala nejprve koncertoval sám. „Říkal jsem si Milo. Byl jsem sólový zpěvák s pianem, kytarou a looperem, což je zařízení, které mi částečně nahrazovalo kapelu,“ svěřuje se.

Rodinou kapelu YesBrothers založil před třemi lety. „Bratr hrál fotbal za Zbrojovku Brno, ale zranil se a nemohl pokračovat v kariéře fotbalisty, tak ho rodiče přihlásili na bicí. On se do toho zamiloval a myšlenku založit kapelu jsme uskutečnili. Naším manažerem je náš táta,“ raduje se.

Stejně jednoduché je to i s názvem kapely. „Když se nás někdo na vystoupeních zeptá, jestli jsme opravdu bratři, tak odpovíme ano, bratři, což je v anglickém překladu YesBrothers,“ vysvětluje zpěvák.

Fiala považuje rodinou kapelu za unikátní projekt. „Je to především z toho důvodu, že v Brně moc popových kapel není a zároveň jsme velmi mladí," svěřuje se Milo.

Hudebník tvoří nové písničky i videoklipy sám v brněnském studiu. „U každé písně jsem od začátku do konce, kdy videoklip zveřejním na YouTube. Píšu hudbu, text, zároveň i produkuji a vydávám naši tvorbu. Tento týden jsem napsal novou píseň, ale její název ještě neprozradím. Oficiálně vydané máme zatím dvě,“ popisuje zpěvák.

Na jaře se chystají YesBrothers vystupovat jako předkapela Michala Davida. „Spolupracujeme s ním už tři roky. Pomáhá nám dostat naši tvorbu do světa médií. V dubnu a květnu společně vyrazíme na halové turné po Česku. V červnu s ním dvakrát vystoupíme v O2 aréně. Také si zahrajeme na prémiových festivalech, pokud nám to nezhatí covid,“ vyjmenovává frontman.

Muzikant o kapele natáčí dokument, který vyjde na konci letošního roku. „Chceme tam zachytit halové turné, různá vystoupení a ukázat lidem i obrázky ze zákulisí koncertů. Budou tam rozhovory s lidmi, kteří stáli na naší cestě i s dalšími osobnostmi,“ vysvětluje.

Uznává, že prosadit se ve světě showbyznysu je těžké. „Kapela musí dobře hrát, mít kvalitní písně a dobře zvládnutý marketing. Naše produkty ukazujeme především na našich sociálních sítích, ale přeji si, abychom vyprodávali velké arény a aby lidé zpívali naše písničky, které uslyší z rádií,“ svěřuje se frontman.

Je hodně podnikavý. Krom koncertování se živí jako moderátor brněnského Free Rádia. Má firmu na video produkci, kde ho baví režírovat videa pro různé firmy.

Všestranný umělec je členem Městského divadla Brno. „Od dětství jsem pravidelně chodil na konkurzy. Nakonec jsem dostal jednu z hlavních rolí v muzikálu Bítls, který byl stále vyprodaný. Odehrál jsem přes sto představení. Muzikál se teď nehraje, ale nadále jsem externím členem divadla,“ říká muzikálový herec.

Ve zbytku volného času Fiala hraje tenis, golf a cestuje. „Líbilo se mi v Los Angeles v Kalifornii, kam jsme jeli s bráchou a tátou, abychom si odpočinuli od práce,“ uvádí mladík.