Tradiční výstava je pro modeláře vyvrcholením modelářského roku. „V klubovně uklidíme, všechno naleštíme, seřídíme a pustíme sem lidi. Máme možnost jim ukázat, co všechno jsme za uplynulů rok udělali a lákáme také nové zájemce o modelaření,“ popisuje předseda brněnských modelářů Jiří Veselý.

Výstava trvá čtyři týdny, končí na přelomu listopadu a prosince. „Nyní jsme ve druhém týdnu, kdy parní vlaky, které jsme ukazovali minulý týden, už na hlavních tratích nahrazují dieslové. Příští týden budou párové už jen slavnostní vlaky a nastupují elektrické. Poslední týden tu budou pendolina a moderní provozy,“ říká.

Brněnský modelářský klub funguje od roku 1952. Kromě modelů vlaků, krajiny a několika nádražíletos uvidí lidé i novinku. „Znovu jsme zprovoznili také autobusy a digitalizovali ještě jedno nádraží. Také jsme přijali asi třicet dětí do kroužku,“ dodává Veselý.

Prohlédnou si modely přišel také Marek Neckář se dvěma dětmi. „Vlaky a železnici milují, proto jsem je sem vzal. Moc se nám tu líbí,“ pochvaluje si.