Chlapec svou vášeň objevil již v batolecím věku. „Bylo mi dva a půl roku. Díky babičce jsem se dostal na jedné akci na pódium a uvedl Jana Čenského. On mi pak poděkoval a řekl kolego,“ usmívá se desetiletý moderátor.

Jeho videa mají na YouTube i přes deset tisíc zhlédnutí. Zpovídal například ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha nebo herce Miroslava Šimůnka. „Ve sportu úplně dobrý nejsem. Rád běhám po hřišti a blbnu s kamarády. Ale tohle můj nejoblíbenější koníček. Věda a moderování. Vždycky jsem byl velká mluvka,“ říká.

Zdroj: Youtube

Své hosty udivuje mírou znalostí i způsobem, jakým i složité problémy dovede srozumitelně shrnout. „Příprava mi zabírá spoustu času. O hostovi si vždy načtu a naposlouchám. O tématu také,“ vysvětluje Tomáš.

V neděli architekti z uměleckého spolku Final Final odinstalovali protestní kašnu ve tvaru červeného bazénku z Dominikánského náměstí v Brně.
Protestní kašna v Brně končí: neunesla nápor zlodějů. Víme, kolik peněz chybí

Nyní mladý novinář a moderátor pilně pracuje na pořadu Na slovíčko s Tomášem, který zahájí vysílání na internetové televizi. „Hrozně se těším na rozhovor s Jiřím Prskavcem. Také bych rád vyzpovídal Adama Ondru, Miroslava Donutila nebo Bolka Polívku. Mým snem je mít jednou vlastní pořad v televizi,“ plánuje.