Zatímco veslaři a jachtaři mají své zázemí na Brněnské přehradě, kanoisté dosud působili v zastaralém prostředí v Brně-Jundrově. Právě jejich potřebám je nyní nová loděnice zcela uzpůsobená. Na budovu se lidé podívají mimo jiné při cestě aktuálně stavěným úsekem velkého městského okruhu Žabovřeská, nachází se totiž přímo naproti.

Od přípravy projektu k samotnému otevření loděnice uplynuly přibližně čtyři roky. Náklady se vyšplhaly zhruba ke třiceti milionům korun.

„Je to multifunkční prostor, dole je posilovna, trenažéry, nahoře šatny a velká terasa na různé letní události nebo rozcvičování,“ nechal se slyšet předseda výkonného výboru tělovýchovné jednoty Lodní sporty Brno Radovan Šlechtický.

Areál využívají už nyní

Protože kanoisté ve svém tréninku prakticky nemají zimní přestávku, využívají zmodernizovaný areál již nyní. K odpočinku po náročných trénincích jim poslouží například odpočinková místnost včetně finské sauny. „Prostory jsou využívané celoročně, v zimě snad ještě více než v létě,“ dodal Šlechtický.

Proměny doznaly také venkovní prostory. Například nevyhovující a nevyužívaný tenisový kurt ustoupil novým parkovacím místům. „Doufám, že nám nová loděnice vydrží sto padesát let, odchováme tady alespoň osm generací kanoistů a že se někdo z nich dostane na olympiádu,“ doufal předseda tělovýchovné jednoty Lodní sporty Brno Zdeněk Janeček.

Trolejbus v Brně zůstal stát v křižovatce. Cestující jej odtlačili zpátky
VIDEO: Trolejbus v Brně na lidský pohon. Podívejte, jak ho cestující tlačili

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek zároveň upozornil, že kanoistika patří spolu s tenisem, střelbou a atletikou mezi čtyři nejúspěšnější české olympijské sporty. „Nestává se často, že bychom v Česku měli nové loděnice. Proto je velmi osvícené, že se v Brně povedlo otevřít novou,“ podotkl Šebek.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz