V pondělí začnou pracovníci vysoutěžených firem modernizovat světla v křížení Provazníkovy a Merhautovy ulice. „Staré žárovky nahradí moderní nízkoenergetická LED zařízení. To bude schopné reagovat na aktuální světelné podmínky a upravovat tak intenzitu svícení,“ sdělila Radka Loukotová z magistrátu. Doplnila, že omezení potrvá do konce týdne.

Modernizace semaforů na čtyřech brněnských křižovatkách

Provazníkova a Merhautova 5. až 11. října

Úzká a Uhelná 12. až 18. října

Táborská a Gajdošova 20. října

Provazníkova a Jugoslávská 26. až 28. října

Na vypnuté semafory se řidiči musí připravit i v křižovatce Úzké a Uhelné, a to na týden od 12. října. Poté v úterý 20. října dělníci vymění světla v křížení Táborské s Gajdošovou a Provazníkovy s Jugoslávskou, kde jim práce zaberou tři dny od pondělí 26. října.

Janáčkovy oblíbené koblihy.
Skladatel Janáček byl na sladké. Recepty najdou lidé v nové knize

Ve vytížených časech dopravu v křižovatkách usměrní policisté. „Dokážou lépe reagovat na nastalou situaci, než kdyby řidiči jezdili jen podle dopravního značení při vypnutém semaforu. Provoz budou řídit tak, aby byl co nejplynulejší,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka.

Loukotová upozornila, že s pracemi jsou spojená i menší omezení na silnicích, a to kvůli nutně související výměně inženýrských sítí a sloupů. „Tato omezení uvedenému termínu vypnutí vždy několik týdnů předcházejí a dalších několik týdnů po něm přetrvávají," doplnila Loukotová.