„Podle loni schváleného harmonogramu se koncem listopadu zařadí mezi oblasti placeného stání také oblast Dalimilova a Herčíkova. Obě se nacházejí v Králově Poli. Pro návštěvníky bude důležité vědět, že obě oblasti patří do zóny C, kde je regulace v pracovní dny od pěti hodin odpoledne do šesti hodin ráno. Cena za stání je pro návštěvníky stanovena na dvacet korun za hodinu, přičemž jedna hodina denně je zdarma," uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

close Mapa rezidentních oblastí a návštěvnických zón. Harmonogram pro rok 2022. info Zdroj: Parkování v Brně zoom_in Mapa rezidentních oblastí a návštěvnických zón. Harmonogram pro rok 2022.

Rezidenti a abonenti si podle něj mohou v předstihu začít vyřizovat svá oprávnění už nyní. Oprávnění si lidé mohou vyřídit online přes osobní stránky uživatele nebo osobně na pracovišti Zvonařka.

V letošním roce se jedná o poslední rozšíření oblastí placeného stání. Celkem se jich v tomto roce přidalo sedm. Příští rok by se podle harmonogramu mělo do systému připojit dalších devět. Veškeré informace k rezidentnímu parkování najdou občané na webu Parkování v Brně.

Se zaváděním takzvaných modrých zón v další části Králova Pole souhlasí obyvatelka městské části Klára Svobodová, i přesto, že modré zóny vnímá spíše jako obtěžující. „Já jsem obecně proti modrým zónám, ale myslím si, že když už je někde zavedli, měli by je zavést všude, protože auta se pak stahují do míst, kde zatím zavedené nejsou," sdělila.