Pod dokument se podepsalo okolo 250 obyvatel třeba ulic Veletržní, Výstavní, Křížkovského nebo Hlinky. „Když jsou veletrhy, nemáme přes den šanci zaparkovat. Z Mendlova náměstí se lidé dostanou bez přestupu téměř do každé části Brna, takže u nás zaparkují a rozjedou se do práce po městě,“ vysvětlil za petiční výbor místní obyvatel a zastupitel Brna-středu Petr Štefánek.

Oblasti s rozdílnou regulací parkování dělí hlavně Mendlovo náměstí. Východní část náměstí spadá do zóny B s celodenní regulací, v západní části funguje omezení pouze přes den.

Záměr na sjednocení tamní regulace podpořili už loni radní Brna-středu. „Lokalita tvoří funkční celek. Když náměstí rozseknou v půli, nedává to smysl,“ uvedl radní pro dopravu Jan Mandát.

Požadavkem se zabývají představitelé města, kteří ho projednají zřejmě na začátku prosince. „Zadal jsem úředníkům zpracovat data o frekvenci aut a fungování tamního režimu. Hotový má být do konce listopadu, abychom ho následně na poradě vedení města probrali,“ řekl městský radní pro dopravu Petr Kratochvíl. Svůj postoj k žádosti petentů odmítl sdělit.

V minulém týdnu se stejným požadavkem uspěli u městských radních obyvatelé částí Grohovy a Gorkého i okolních ulic ohraničených Údolní a Úvozemu. Získají celodenní regulaci jako v sousední oblasti.

close Pro zvětšení klikněte. info Zdroj: MMB zoom_in