Kolem náměstí najdou návštěvníci brněnských adventních trhů několik stánků dobročinných organizací, kterým mohou přispět na dobrou věc.

Ačkoli v letošním roce začíná adventní období teprve v neděli třetího prosince, začalo v Brně předvánoční veselí již o týden dříve. Na Zelném trhu pak dokonce s dvoutýdenním předstihem, kdy se zájemcům otevřely první stánky s řemeslnými výrobky.

Na líšeňském kluzišti lidé bruslí od úterý.
Bruslení v Brně: v Líšni a u Olympie už fungují, další kluziště otevřou v pátek

Kromě vánočních stromů a adventních stánků si Brňané v současné době užívají také velké vyhlídkové kolo na Moravském náměstí, v těsné blízkosti nově stavěného zimního kluziště. Za vstupenky na adventní kolo si ale v letošním roce návštěvníci připlatí o polovinu víc. Základní jízdenka tak vyjde na sto padesát korun.

Od pondělí do čtvrtka zaplatí dospělí návštěvníci za jízdu na ruském kole sto třicet korun, od pátku do neděle o dvacet korun více. V uplynulém roce vyšla základní vstupenka na projížďku na třiatřicetimetrovém kole na sto korun.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

„Vstupné za dítě do výšky jednoho metru je padesát korun, držitelé turistické karty Brnopas a ZTP průkazu získají padesátiprocentní slevu,“ řekla Deníku vedoucí oddělení vnějších vztahů Brna-středu Kateřina Kubíková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vánoční strom na náměstí Svobody rozzářily tisíce světýlek. Podívejte se

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Vánoční poutákZdroj: Redakce