Se stavebními pracemi tam dělníci začali v pondělí večer, v úterý před polednem byl již most, po kterém řidiči dříve projížděli, zbouraný. V místě zůstala jen provizorní lávka pro pěší. Úpravy se ve středu dopoledne dotkly i provozu vlaků mezi stanicemi Brno-Královo Pole a Brno hlavní nádraží. Spoje jsou na několik hodin zastavené.

Právě kvůli demolici mostu přes železniční trať nastala v místě od pondělí dopravní omezení. Na Lesnou se po obvyklé trase řidiči nedostanou, uzavřená je také lávka určená chodcům.

Nyní ještě auta po mostě v brněnské Merhautově ulici projedou, v únoru tam však začne platit úplná uzavírka.
Kompletní uzavírka mostu v brněnské Merhautově. Známe, jak se tam změní doprava

„Pěší mají k dispozici náhradní trasu po Sládkově ulici,“ uvedl minulý týden mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Poté budou znovu využívat lávku přes železnici.

Neprůjezdná je aktuálně rampa z Merhautovy ulice do Porgesovy směrem do Králova Pole. Pro řidiče je navíc zobousměrněná Míčkova ulice v úseku mezi Buchtovou a Lozíbky, zjenodsměrněná je Slezákova v úseku mezi Míčkovou a Kohoutovou.

Autobusová linka 57 ve směru na Lesnou nyní jede v úseku Merhautova až po Halasovo náměstí odklonem Provazníkovou ulicí a třídou Generála Píky.

Opravy mostu přes železniční trať v brněnské Merhautově ulici trápí řidiče. Kvůli dopravním omezením se v místě tvoří kolony.
Kolony kvůli uzavírce na mostě v Merhautově. Apokalypsa, říkají řidiči v Brně

„Vynechává zastávky Štefánikova čtvrť a Lesná, nádraží. Na odklonové trase obslouží linka zastávky Provazníkova, Lesnická, Bieblova a Fügnerova,“ upozornili zástupci Brna-severu na svém webu.

U linek 44, 46, 72 a 84 zůstávají v platnosti opatření platná od 14. února. Mimořádná dopravní omezení potrvají do pátku.