„Kvůli demontáži bednění nové lávky pro pěší bude v sobotu 16. prosince od šesti hodin večer do nedělních šest hodin ráno uzavřena Bauerova ulice mezi Pisáreckým tunelem a ulicí Křížkovského. Naše vozy pojedou odklonem," sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková potvrdila, že víkendová noční uzavírka bude v Bauerově ulici obousměrná. Autobusy linek 44, 84 a N98 pojedou v úseku mezi Velodromem a Pisárkami odklonem ulicemi Křížkovského a Hlinky.

Brněnské šaliny mohou jednou zajíždět až do Modřic, a to po nově plánované trati.
Další prodloužení tramvajové trati v Brně. Známe varianty nově plánované trasy

Lávka má být podle plánu hotová do konce letošního roku. „Přesto zatím pro chodce použitelná nebude, protože povede stále jen na staveniště," upozornila už dříve Radka Loukotová z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

Náklady na lávku hradí Ředitelství silnic a dálnic. Jen samotná lávka u Riviéry vyjde na devadesát milionů korun. Druhou možnost, kde překonat vytíženou silnici, budou mít chodci u velodromu. Díky oběma lávkám se pěší budou na rozdíl od nynějšího stavu pohybovat v jiné úrovni než auta. Zvýší se tím bezpečnost i plynulost provozu.

„Zamezíme tak pohybu pěším ve vymezeném čtyřpruhu, z každé strany budou betonová svodidla," řekl před časem ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Práce na velkém městském okruhu Bauerova mají skončit na konci příštího roku. Pro autobusy vznikne obslužná silnice. Součástí projektu je i vybudování parkovacích ploch, které poslouží například pro návštěvníky Riviéry.