Původně plánovaný termín dokončení byl na začátku prosince. „Most bude možné projet směrem od Pisárek i od Bystrce. Uzavřená ale zatím zůstane spojovací větev ve směru od Bystrce na Žabovřeskou ulici,“ přiblížila Anna Dudková z brněnského magistrátu.

Uzavřený most
- kde: most přes Kníničskou ulici a Žabovřeskou ulici v brněnských Žabovřeských
- od kdy: od března
- proč: oprava mostní konstrukce
- postup prací : od srpna průjezdný jeden jízdní pruh, od devatenáctého listopadu zprůjezdnění obou směrů
- původní otevření: v lednu

Urychlení vítá řidič Radek Hardbáček. „Jsem fakt rád za každý posun prací na Žabovřeské a Kníničské. Opravy jsou nutné a pak bude situace lepší, ale právě teď je o nervy jezdit autem mezi Bystrcí a centrem města,“ okomentoval.

Podle žabovřeské starostky Lucie Pokorné dřívější otevření mostu zabrání vyššímu počtu nehod. „Blíží se totiž chladnější počasí. Až se most otevře úplně, bude to pro nás velká úleva, auta nebudou muset zajíždět až do Královopolských tunelů. Rychlejší a efektivnější práce jsme umožnili i my z městské části uzavírkami některých ulic,“ popsala.

Most v brněnských Žabovřeskách uzavřely opravy jeho konstrukce letos v březnu. V srpnu řidičům silničáři zprůjezdnili alespoň jeden jízdní pruh. Původní termín jeho zprovoznění byl přitom až příští rok v lednu. Jak už Brněnský deník Rovnost informoval, přesunuli stavbaři díky rychlejšímu postupu prací otevření na prosinec.