Cílem akce je, aby v odpadu nekončilo zbytečně velké množství věcí, které mohou pomoci lidem bez domova či v hmotné nouzi. Poptávka je především po teplém pánském oblečení, mikinách, bundách, teplácích, kalhotách, ponožkách, spodním prádle, obuvi a zimních doplňcích.

Na akci adventního kalendáře naruby se podílí Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko. „“Na základě zkušeností z tohoto pilotního projektu ho chceme v příštích letech rozšířit na celou Českou republiku,” řekl Kubásek.

Transport pacientů s covidem z brněnské Fakultní nemocnice Brno do pražské nemocnice Motol. Převoz zajišťuje vrtulník plzeňské letecké záchranné služby.
Převoz covidových pacientů z Brna do Prahy: speciální sanitkou i vrtulníkem

Předání nashromážděných věcí se uskuteční po novém roce na pobočce brněnské diecézní charity. Podrobnější informace kdy a kam s nashromážděnými věcmi jsou na webové stránce www.UklidmeCesko.cz/AdventNaruby.

Místa, kam odevzdat další využitelné věci pro potřebné jako nábytek, vybavení domácnosti, hračky, knihy nebo trvanlivé potraviny, zobrazuje aplikace kamsnim.cz.