Brněnská primátorka Markéta Vaňková připravuje dopis, který adresuje Dorně, aby město získalo vyjádření o reálnosti pořádání závodů. „Do doby, než budeme mít vyjádření od Dorny, nejsme připravení zaplatit první část zalistovacího poplatku,“ řekla. Poplatek činí asi 120 milionů korun.

Navíc je podle primátorky v tuto chvíli o prodej lístků lístků slabý zájem. „Vstupenky se prodávají v řádu desítek nebo stovek,“ vyčíslila.

Obchvat Žebětína v návrhu nového územního plánu Brna.
Návrh územního plánu: Nové trasy mají mít obchvaty Maloměřic a Obřan i Bosonoh

Závody pořádá Spolek pro GP ČR Brno, za nimž stojí Brno a kraj. Prioritou kraje je nyní především zmírnění dopadů koronaviru na zdravotnictví, sociální oblast a obyvatele. „O ekonomických opatřeních v kontextu krajského rozpočtu budeme jednat v následujících týdnech a předpokládám, že bude diskuse i na téma MotoGP a jeho financování,“ sdělil hejtman Bohumil Šimek.  

Na pořádání MotoGP přispělo loni pětapadesáti miliony i ministerstvo pro místní rozvoj. Spolek pro GP ČR Brno s penězi počítá i pro letošek. „Nemáme informace, že by tomu mělo být jinak,“ podotkla Vaňková.

Požár rodinného domku v brněnských Řečkovicích v Jandáskově ulici.
Požár v Řečkovicích: oheň v kuchyni a na střeše, dva obyvatelé jsou v nemocnici

Ekonom Lukáš Kovanda ze skupiny Czech Fund sdělil, že prioritu má nyní hlavně zdravotnictví. „MotoGP má sice velkou tradici, ale není to nyní priorita. Jakmile ale tato doba skončí a najede se na normální provoz, závody si své fanoušky opět najdou," myslí si.