Pozornost přitahovali nejen kováři s tvářemi umouněnými od sazí, ale i další umělci. Například Gabriela Bradáčová, která v Železném s motorovou pilou v ruce předváděla takzvaný Krou design. „Jde o skloubení výroba dřeva s kovovýrobou. Takže tady spolupracuji s uměleckými kováři, snažím se dávat dohromady krásu dřeva a krásu kovu," vysvětlila.
Práci se dřevem se věnuje už přes pět let. „Můj manžel je aktivní sportovec. Jednou potřeboval vyrobit velkou dřevěnou kouli, na kterou by se mohl zavěsit, což je taková speciální disciplína. Náš soused, umělecký řezbář Jiří Hejtmánek mu tu kouli vyrobil a mně se velmi zalíbila kresba toho dřeva," popsala Bradáčová, jak se k řemeslu dostala.
Právě od Hejtmánka se pak učila, jak se dřevem pracovat a postupem času si z řezbářství vytvořila koníček. „Moji doménou jsou dřevěné koule, protože se mi moc líbí kresba dřeva, a ta v tomto tvaru vyniká. K nim kreslím kovové stojany, který by se ke koulím hodily a podle nákresu a domluvy s kováři pak vznikají," doplnila Bradáčová.
Kováři tvořili na festivalu většinu umělců. Tvarování rozžhaveného železa a následné chlazení ve džberu s vodou, doprovázené syčením a hustým dýmem, pozorně sledovala například návštěvnice Pavlína Chládková. „Jsou úžasní. Moc se mi líbí řemesla a je skvělé, že je jich tu na jednom místě k vidění tolik," pochvalovala si.
Dětští návštěvníci zase ocenili možnost si některá řemesla i vyzkoušet. Kromě kováře se jim věnovala i cukrářka, u níž zdobili perníčky, nebo sklářka s barevnými výrobky.