Konkrétně se jedná například o motorky Street Glide a Road Glide. „Nové stroje zase posunuly svět touringů o level výše. Jsou postavené na rámu původních touringů, všecno ostatní naši inženýři předělali. Ať už jde třeba o podvozek. Motorky jezdí úplně jinak," podotkl regionální manažer prodeje Luděk Pivec.

Zvláštním strojem, který odhalili na výstavišti návštěvníkům, je pak závodní speciál Public Enemy. „Ikona českého motocyklového sportu Pepa Sršeň Šiler se s podporou Harley Davidson rozhodl zakoupit a přestavět model Harley Davidson ST. Je to totální bestie," prohlásil ředitel značky Harley-Davidson v Evropě Martin Heřmanský.

Pepa Sršeň prozradil, že tento stroj dodělali teprve ve středu v jedenáct hodin večer. „Tady vidíte, co jde udělat ze sportovní cestovní motorky. Mám husí kůži, když to vidím. Takhle vypadá závodní Harley Davidson," poznamenal. Poprvé motorku také nastartoval.

Ve čtvrtek dopoledne uspořádal Harley Davidson také módní přehlídku, při níž modelky představily fashion i jízdní kolekci této značky.

Harley Davidson představuje na Motosalonu v Brně své nové modely. Součástí byla i módní přehlídka. | Video: Deník/Michal Hrabal