Předchozí
1 z 6
Další

MOTORKA ZA DVA A PŮL MILIONU

Motocykly a příslušenství naplní hned dvě obří haly P a F. Dohromady se na výstavišti představí čtyřicet motocyklových značek. „Ve srovnání s rokem 2020 máme značek trochu více. Na náš trh se derou značky z Asie, z Číny. Týká se to nejenom motocyklů, ale i příslušenství," řekl Maliňák.

Unikátem veletrhu bude závodní ručně vyráběný speciál Indian Challenger RR, kterých bylo vyrobeno na světě jen devětadvacet kusů. „Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost ho zhlédnout. Jeho cena je dva a půl milionu korun," vyčíslil ředitel Motosalonu.

RETRO VYLOVENÉ Z ŘEKY

Součástí Motosalonu bude i kuriózní výstava legendárních československých motocyklů Jawa a ČZ. Každý model tam bude dvakrát. „Návštěvníci mohou vidět stroj v původním stavu a vedle po renovaci. Jsou to motorky, které byly vytažené z řeky či ze stodoly," přiblížil Maliňák.

Samostatnou částí expozice budou i předválečné motocykly Ogar.

BURGERY Z HMYZÍHO MASA

Ikonický pavilon Z zaplní největší street food festival pod střechou. Milovníci dobrého jídla tam najdou více než sto padesát různých variací burgerů. „Nejedná se jen o hovězí, ale lidé mohou ochutnat i lososový, pštrosí nebo burger z hmyzího masa," nastínil za Burger Festival Arénu Radim Vládek.

Příprava hmyzího burgeru. Ilustrační foto.Příprava hmyzího burgeru. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Tereza Hálová

Vše bude doplněné o hotdogy, burrita nebo mexickou kuchyni. I s pivovary se jedná o zhruba sedmdesát prodejců. „Celý festival jsme se snažili doplnit o zajímavý program. Budou tam mít vystoupení i Kuba Menšík a Honza Vorel z Masterchefa," zmínil Vládek.

Vyvrcholením bude v pátek, sobotu i neděli soutěž, při níž návštěvníci budou pojídat téměř jeden a půl kilogramu těžký burger.

MOTORKÁŘSKÉ OSOBNOSTI

Návštěvníci mohou potkat na Motosalonu i spoustu známých osobností. Zúčastní se motocykloví závodníci Karel Hanika nebo Karel Abrhám nebo ambasadoři David Matásek s Vladimírem Polívkou.

Známé tváře z motosportu se potkaly na focení vizuálu pro Motosalon.Známé tváře z motosportu se potkaly na focení vizuálu pro Motosalon.Zdroj: BVV

Další herci Pavel Liška s Janem Révaiem zavedou návštěvníky veletrhu v pátek od 11.20 mezi domorodce z Papui Nové Guinei.

Na výstaviště zavítá také čerstvý vítěz Rallye Dakar s kamionem Martin Macík. „V neděli v jedenáct hodin dopoledne bude mít na Motosalonu autogramiádu," navnadil Maliňák.

Zdroj: Youtube

PŘÍCHOZÍ SI ZAJEZDÍ I BEZ ŘIDIČÁKU

I řidiči, kteří nevlastní řidičský průkaz na motorku, si mohou zajezdit na Motosalonu dle libosti. K dispozici jim bude novinka od BMW R 1300 GS. „Řidičák není potřeba. Průvodcem bude třeba jedenáctiletý Máťa nebo báječná Anička," sdělila mluvčí veletrhu Dita Brančíková.

Organizátoři v zážitkové hale G1 připravili trať pro začátečníky i překážkovou dráhu pro zkušenější jezdce. Překážková dráha se bude skládat z pěti jednoduchých překážek.

Stovky značek motocyklů, doplňků i výbavy se představily na veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti i v uplynulých letech.Stovky značek motocyklů, doplňků i výbavy se představily na veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti i v uplynulých letech.Zdroj: Deník/Ondřej Požár

VSTUPNÉ ZA 400 KORUN

Čtyři sta stojí vstupné na místě pro návštěvníky Motosalonu. Výhodnější je online vstupenka. Ta stojí podle data nákupu od tří set do tří set padesáti korun. „Platí to na všechny dny. Kdo má vstupenku na Motosalon, může navštívit i veletrhy ProDítě a Mobitex, které se konají ve stejném termínu," uvedl Maliňák.

Motosalon 2018 na brněnském výstavišti.Motosalon 2018 na brněnském výstavišti.Zdroj: Deník/Attila Racek

V okamžiku, kdy mají lidé vstupenku na Mobitex nebo ProDítě, musí si koupit i vstupenku na Motosalon z důvodu rozdílného vstupného.