Na Motosalon se s rodinou vypravil i Michal Angetter z Uničova. Jeho za pár měsíců tříletá dcera Adriana brázdila prostory pavilonu P na malé motorce na baterie a táta ji při tom natáčel. "Přijeli jsme se podívat na motorky a užít si atmosféru, která je tu skvělá, protože se tady sejdou hlavně motorkáři. Kromě motorek prohlížím i oblečení a výstroj," řekl Deníku Angetter.

Doma v garáži má zaparkovaného harleye. "Pořídil jsem ho před rokem a už jsem najel asi dva tisíce kilometrů. Letos se však chystáme na pořádnou jízdu do Španělska a Slovinska," nastínil motorkář svoje plány.

Až z Bratislavy si do Brna přijela vybrat motorku Aneta Vasilová. "Dělám si řidičský průkaz, ale přemýšlím, že bych si už teď pořídila tuhle motorku," prozradila svoje plány dlouhovlasá Slovenka, když usedla na stroj KTM 390 Adventure.

Značka Kawasaki zase učarovala Barboře Kohnové ze Strakonic. "Ta motorka je fakt hezká. Mám ráda kawasaki, i když doma máme motocykl BMW. Ale zrovna tenhle stroj bych si asi nepořídila, protože mě nádrž tlačí do břicha," uvedla mladá žena.

Mezi další hlavní magnety pro motocyklové nadšence patřil bezesporu retro model Jawa 300, který vyrábí v licenci v Indii firma Mahindra. "Motorka s moderním čtyřdobým motorem vychází designově z klasické kývačky a nyní prochází evropskou homologací, protože evropské normy se od těch indických dost liší," upřesnil motocyklový expert Filip Tichý.

K dalším tahákům Motosalonu se počítá i motocykl Böhmerland, který je moderním nástupcem Čechie a pohání ho přeplňovaný motor.