Původní Triangl Tower se měl tyčit do výšky téměř devadesáti metrů, což úředníci zatrhli. Nový plán developera proto počítal s bytovým domem vysokým jen necelých čtyřicet metrů. Vedení města i po splnění výškového limitu však návrh podpořit odmítalo.

„Projektová dokumentace byla podaná na stavební úřad a město se chystalo s návrhem nesouhlasit. Nakonec investor žádost sám stáhl a rozhodl se pro další jednání,“ sdělil Hladík. Schůzka s developerem se podle něj uskuteční příští týden.

Původní návrh osmdesátimetrové budovy v okolí Lužánek.
Ani poloviční mrakodrap nechceme, bouří se obyvatelé Lidické ulice v Brně

Návrh odmítali také radní městské části Brno-střed, v níž se Lidická ulice nachází. Ti požadují zachování současných podmínek pro využívání sousedních domů nebo dodržení charakteru okolní zástavby. „Reflektujeme požadavky radních Brna-středu a k jejich podmínkám přihlédneme,“ dodal Hladík.

Kácení vzácných platanů

Velkým trnem v oku místních obyvatel i radních je možné pokácení dvou mohutných platanů, které má v projektu nahradit parkoviště. Stromy jsou vzhledem ke svému stáří a velikosti v Brně ojedinělé. Jejich odstranění by podle městské části mělo zásadní vliv na prostředí vnitrobloku.

Nad stažením žádosti příliš nejásá například Gabriela Stögerová ze spolku Sousedé Lužánek, který dlouhodobě bojuje proti výstavbě mrakodrapu. Obává se totiž, že má developer dobré vztahy se současným vedením města. „Vnímáme to jako pauzu před volbami, protože politickému vedení radnice se teď nějaká kauza nehodí. Alespoň pořádně načerpáme síly a potom se uvidí,“ reagovala na aktuální vývoj.

Byt. Byty a výstavba. Ilustrační foto
Nájemné v Brně v příštím roce bez letošní inflace. U městských bytů je to možné

Podle Stögerové není developer s místními lidmi v kontaktu a nesnaží se hledat společné řešení. „Pokud se nám podaří alespoň snížit objem zástavby, aby zde zůstaly platany, budu to považovat za úspěch,“ dodala.

Deník Rovnost zkoušel investora kontaktovat, zastihnout se ho však nepodařilo. O stažení žádosti jako první informoval server idnes.

BARBORA VOZKOVÁ