Výpadek neovlivní domy, které mají vlastní kotelnu, pouze ty napojené na centrální vytápění, kterých je v obou městských částech asi pět set až sedm set. ČTK to řekla mluvčí tepláren Zuzana Novotná.

„Havárie je na našem zařízení, došlo k úniku horké vody z horkovodu kvůli netěsnosti hlavního řadu. Zvolili jsme noční opravu, aby se to co nejméně dotklo tepelného komfortu domácností. V době od devíti večer do pěti ráno je obvykle v dodávkách noční útlum a byty pouze temperují, ani to ale nyní nebude možné," uvedla Novotná. Upozornila také, že od devíti hodin večer nepoteče teplá voda.

Později Teplárny Brno upřesnily, že odstávka trvala dále. Černý scénář v podobě studených radiátorů až do odpoledních hodin se naštěstí nenaplnil. „Od šesti hodin ráno dodáváme teplo a teplou vodu domácnostem v Žabovřeskách a Králově Poli," napsali na firemním webu.

Otevření kluziště na Moravském náměstí v Brně.
Brněnské moře na Moraváku vystřídalo kluziště. Podívejte se na první bruslení

První domy začala teplárna odstavovat mezi devátou a desátou večer, vše bylo původně připravené tak, aby se opravu podařilo dokončit do pěti hodin ráno. „Bohužel to nelze zaručit na sto procent, jde o opravu havárie a při opravě se tak mohou objevit nepředvídatelné potíže," dodala Novotná.

Před týdnem řešily Teplárny Brno havárii v městské části Kohoutovice, tam byla porucha na vnitřních rozvodech jednoho z bytových domů. Technici teplárny hledali poruchu celou neděli, v pondělí ráno začala městská firma rozvážet lidem přímotopy. V pondělí po poledni se podařilo poruchu najít a provizorně odstranit, bez tepla a teplé vody ale byly více než čtyřiadvacet hodin více než čtyři stovky domácností.

V rozlehlém domě za autobusovým nádražím byly obecní byty.
Další demolice kvůli novému hlavnímu nádraží v Brně. Přes dům povedou koleje

Na konci října zaznamenali lidé v okolí Brna výpadky elektrického proudu. Na vině byla nehoda v sokolnické rozvodně.