Stavba multifunkční haly oficiálně začala loni v září. Náklady jsou téměř šest miliard korun. „Nyní zapažujeme stěny, pilotujeme. Snažíme se dostat na nejnižší možnou úroveň základové spáry," informoval před pár týdny brněnský radní pro dopravu a předseda představenstva Areny Brno Petr Kratochvíl.

V celé aréně bude rozsáhlý prostor pro gastronomii, kde si návštěvníci vychutnají různá jídla a osvěží se nealkoholickými nápoji i pivem. Nyní hledají zástupci Areny Brno provozovatele gastronomických služeb. Ten vzejde z koncesního řízení.

Výběrové řízení se uskuteční ve více fázích. Vítězný zájemce bude provozovat restauraci, fast food pointy a cateringové služby pro klubové a skybox patro. „Předpokládáme, že bude obsluhovat sedmdesát až sto akcí ročně. Smlouva na provoz gastro služeb by měla být uzavřena na deset let s možností prodloužení o dalších pět,“ nastínil Kratochvíl.

Možné varianty vnitřního prostoru multifunkční haly v Brně.
Varianty podoby multifunkční haly v Brně. Podívejte se, jak může vevnitř vypadat

Brněnští zastupitelé loni v červnu schválili na stavbu haly obří úvěr ve výši dvou miliard korun s předpokládaným splácením po dobu pětadvaceti let. Ten si bere městská společnost Arena Brno.

Tři sta miliony korun přispěje Národní sportovní agentura. Velká investice do stavby haly se setkala s kritikou opozice. „Můžeme tak bez nadsázky hovořit o nejrizikovější brněnské stavbě století, kdy veškerá rizika a hrozby nakonec zaplatí z daní všichni Brňáci,“ reagoval tehdy předseda klubu Pirátů Marek Lahoda.

Zdroj: Arena Brno