Výběrem firmy, která zajistí projektovou dokumentaci pro dopravní obslužnost multifunkční haly, ve středu radní pověřili Brněnské komunikace. „Musíme zohlednit, že se po dokončení této části Velkého městského okruhu doprava zrychlí. Je tedy důležité zajistit cestu pro pěší. U výstaviště proto vznikne nový parkovací dům a současně lávka pro pěší z areálu Riviéry,“ popsal radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Multifunkční hala
- co: stadion pro hokejovou Kometu Brno a například i pořádání koncertů
- kde: u pavilonu Z na brněnském výstavišti
- kdy: stát má do roku 2024
- doprava: s koupalištěm Riviéra má oblast okolo haly propojit lávka pro pěší, s bohunickým kampusem jej může spojit i lanovka
- parkování: vznik parkovacího domu či větší odstavné plochy třeba pro autobusy

Lávka podle něj bude i s rampou, aby ji využili také handicapovaní. Radní nevyloučil ani vznik lanovky, která povede z bohunického kampusu. „Dává mi smysl, protože díky ní se k hale dostanou lidé jinak než autem,“ prohlásil Kratochvíl.

Součástí chystaného dopravního napojení oblasti je i vznik nové tramvajové smyčky v Pisárkách, která naváže na nynější opravu tamní vozovny. „Díky tomuto řešení nebudou řidiči zajíždět až do vozovny, aby se s vozem otočili,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Připravovaná multifunkční hala nabídne víc míst pro diváky. „Celou sezonu máme vyprodáno, a kdyby na zápasy mohlo přijít dvanáct tisíc lidí, bylo by to úžasné. Hráčům zase aréna nabídne třeba modernější zázemí,“ uvedl už dřív vedoucí sportovního úseku klubu Jaroslav Medlík.