Brněnští radní proto nyní řeší, jak dále postupovat. Ve hře je aktuálně vyhlášení dalšího, již třetího, výběrového řízení na provozovatele nebo svěření provozu haly některé z městských firem. Třetí možnost zahrnuje scénář, v němž by se provozovatelem stala samotná akciová společnost Arena Brno. „Rozhodnutí, jak dál, by mohlo padnout ve středu na radě města,“ avizoval městský radní a předseda představenstva firmy Arena Brno Petr Kratochvíl.

Ještě v polovině září se přitom spekulovalo, že by se zájemcem o pronájem multifunkční haly mohla stát sportovní organizace Oktagon MMA. Do výběrového řízení se ale nakonec nikdo nepřihlásil. „Není obvyklé, že se zájemci o pronájem u takto velkého projektu hlásí ještě před samotným začátkem stavby,“ uvedla tehdy brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Nová multifunkční hala v brněnském Výstavišti bude mít kapacitu pro 13 300 diváků. V plánu je  vybudovat spolu s ní zhruba 1 300 parkovacích míst.
Brno vybralo zhotovitele multifunkční haly na výstavišti

Slibované multifunkční haly se přitom jihomoravská metropole ještě dlouho nemusí dočkat. Kvůli současné ekonomické situaci nejspíš nové vedení města upřednostní výstavbu Janáčkova kulturního centra. Na sportovní arénu s třinácti tisíci místy, v níž se uvažovalo dokonce o pořádání mistrovství světa, tak zatím nejsou peníze. Výstavba má vyjít na téměř čtyři a půl miliardy korun.