Těch i špatného stavu mostu si všiml místní Ondřej Puczok, jenž fotografie sdílel na svém twitteru. "Už dříve se to objevilo na skupině Zahlédnuto v Brně. Z mé strany šlo čistě o označení Správy železnic, kterou by to mohlo dotlačit k nějaké akci," vysvětlil Rovnosti.

Na železničáře se obrátil i starosta městské části Ladislav Kotík. "Kontaktoval mě jeden občan, že na něj málem spadl kus železničního mostu ve Zvěřinově ulici. Reakce Správy železnic byla rychlá. Provedli kontrolu mostu a provizorní řešení tak, aby z toho nic už nepadalo. Teď by vše mělo být v pořádku a zajištěné," uvedl Kotík.

Kulaté výročí letu prvního člověka do vesmíru připomene série akcí Brno Space Days.
OBRAZEM: Dny jihomoravské kosmonautiky připomínají let Gagarina

Opravu konstrukce zaznamenali i jiní místní. "Před nedávnem se tu objevily ty cedule a pár dnů po nich přijeli nějací dělníci, kteří oklepali zbytek omítky," řekli na místě redaktorce procházející manželé s dcerou.

Železničáři místo zabezpečili dva týdny zpátky. „Odstranili jsme zavlhlou omítku z podhledu mostu. Finální sanační práce provedeme okamžitě poté, co to klimatické podmínky dovolí,“ doplnila za Správu železnic Nela Friebová.

BARBORA PEŠTÁLOVÁ