„Při vyšetřování jsme získali množství informací, které nás přivedly k vypátrání podezřelého muže. Na případu i nadále pracujeme," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka.

Strážnice chtěly s mužem vyřešit přestupek v podobě močení na veřejnosti. „Jenomže s tím se rozhodně hrubián nechtěl spokojit a zasahující ženy v uniformě počastoval nadávkami nejhrubšího zrna," uvedl v květnu policejní mluvčí Petr Vala.

Se slovními útoky se agresor nespokojil. „Po zákonné výzvě k zastavení se náhle otočil a prudce s jednou ze strážnic mrštil o zeď. Druhá strážnice hned přistoupila blíž, aby ho zastavila a pomohla své kolegyni, jenomže okamžitě dostala ránu pěstí do spánku. Po úderu upadla na zem a agresivní útočník ji chtěl ještě jednou uhodit, ale první napadená strážnice mu v tom navzdory svému otřesení zvládla zabránit. Dostala od něj ovšem další úder do tváře," popsal mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Obě napadané ženy skončily se zlomeninami ve Vojenské nemocnici.

Policisté agresora podezřívají ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Hrozí mu až čtyři roky vězení.