Přihlásit se mohou mladé páry nebo rodiny, město jim tak chce pomoct při získávání úspor na vlastní bydlení. „Maximální věk každého z partnerů je pětatřicet let. Dalším kritériem je společný příjem, nesmí být nižší než 28 530 korun a vyšší než 60 625 korun,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Kvůli velikosti bytů se do programu mohou hlásit maximálně pětičlenné rodiny. Na slosování musí zájemci o startovací byty počkat do konce měsíce. „Byty se nachází ve zrekonstruovaných městských domech, nájemní smlouvu uzavřou lidé na tři roky s možností prodloužení na další dvě léta,“ doplnil Poňuchálek.

Tři byty nabídnou v Plynárenské ulici bydlení o rozloze od čtyřiceti do sedmdesáti metrů čtverečních, součástí všech jsou také sklepní kóje. Rozloha bytu na Pekařské je více než padesát metrů čtverečních. „Losuje se podle pravidel u každého bytu nejprve ze zájemců s dítětem, následně ze sezdaných a registrovaných párů a ve třetím pořadí z nesezdaných párů, na každý byt se losují i náhradníci,“ vysvětlil už dříve náměstek brněnské primátorky pro bydlení Jiří Oliva.

Žádost o účast ve výběrovém řízení podají zájemci na podatelně brněnského magistrátu v zalepené obálce s označením „Startovací byt“. Na obálce je nutné uvést jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů.